نمی‌گذاریم   خاموش   شوند /  

پای علیرضا برای صاف شدن نیاز به جراحی دارد/ این کودک شش ساله مادرش را در اثر کرونا از دست داده است

پای علیرضا برای صاف شدن نیاز به جراحی دارد/ این کودک شش ساله مادرش را در اثر کرونا از دست داده است

وضعیت کمپین

150000000
مــــبـــلــغ مـــورد نـیــاز ریال
155621000
مبلغ جمع آوری شده ریال
0
مبلغ باقی مانده ریال

name=15000000 - $amount_help=15562100 - $percent=1.0374733333333 -

104 %

160

یـاور تــا کنـــون در این کمـــپین شرکـــت کرده اند
همین الان کمک میکنم

پای علیرضا برای صاف شدن نیاز به جراحی دارد/ این کودک شش ساله مادرش را در اثر کرونا از دست داده است

علیرضا شش سال دارد و به تازگی مادرش را در اثر ابتلا کرونا از دست داده است. مادر علیرضا که از مددجویان مهرآفرین بود، تنها ۳۱ سال داشت و مبتلا به بیماری دیابت بود. او در مهر ماه امسال در اثر ابتلا به کرونا درگذشت و همسر و دو فرزندش را تنها گذاشت.

علیرضا هنگام تولد دچار دررفتگی لگن و در نتیجه عدم تقارن پاها و اختلاف طول آن‌ها شده است.
علیرضا تا به حال ۲ بار تحت عمل جراحی قرار گرفته که در هر بار قسمتی از پا توسط پزشک شکسته و مجددا جهت صاف شدن پاها گچ گرفته شده است و هر دو بار هزینه آن توسط مهرآفرین پرداخت شده است .
در آخرین تشخیص به علت عدم وجود غضروف، پزشک از عمل جراحی امتناع کرد و کاردرمانی را تنها راه جلوگیری از خشک شدن پاها تشخیص داد.
سارینا، خواهر هشت ساله علیرضا، دانش‌آموز کلاس اول ابتدایی است. او به صورت مادرزادی دچار عارضه ۶ انگشتی بود که دو سال پیش با حمایت مهرآفرین مورد جراحی قرار گرفت.
سارینا همچنین در اثر تشنج، دچار آسیب مغزی و معلولیت خفیف ذهنی شده است. او در حال حاضر در مدرسه استثنایی مشغول به تحصیل است و یک سال نیز تکرار پایه داشته است.
پدر سارینا و علیرضا، از طریق باربری و کارگری کسب درآمد می‌کند. درآمد او متغیر است و بخش عمده آن صرف پرداخت کرایه خانه می‌شود.
تا زمانی که مادر علیرضا زنده بود، کاردرمانی او به طور مرتب با حمایت مالی مهرآفرین انجام می‌شد که تاثیر مطلوبی در پیشرفت عملکرد پاهای کودک داشت. همچنین از طرف موسسه برای علیرضا کفش بریس تهیه شده بود که به راه رفتن بهتر او کمک می‌کرد.
پس از مرگ مادر درمان علیرضا نیمه‌کاره رها شده و پدر هم به علت مشغله زیاد قادر به پیگیری روند درمان بچه‌ها نیست.
هرچند مادربزرگ بچه‌ها در کنار آنها زندگی می‌کند ولی به علت کهولت نمی‌تواند علیرضا را به مرکز کاردرمانی ببرد.
قطع کاردرمانی علاوه بر این که به مرور باعث خشکی پاها و در نتیجه بی ثمر ماندن زحمات مادر علیرضا و موسسه خواهد شد، باعث می‌شود کودک تا آخر عمر توانایی راه رفتن و حرکت را از دست بدهد.
از طرفی تشنج سارینا هم در اثر غم از دست دادن مادر و افسردگی، تشدید شده است.
با توجه به حاد بودن وضعیت روحی و جسمی علیرضا، قصد داریم زمینه حضور کاردرمانگر در منزل را فراهم کنیم. از سوی دیگر پزشک در اواخر دی ماه برای جراحی مجدد پای علیرضا وقت عمل تعیین کرده است. هزینه مجموع این درمان‌ها حدود ۱۵ میلیون تومان برآورد شده که برای تٱمین این مبلغ، به همراهی مهرآفرینان امیدواریم.

پرداخت با سیستم یاوران

ین سیستم جامع به منظور بهینه سازی فعالیت یاوران محترم مهرآفرین طراحی شده است.شما با عضویت در این سیستم می توانید تمام کمک هایی که در بخش های مختلف به مهرآفرین کرده اید را مشاهده کنید و به تمامی اطلاعات پرداخت های خود دسترسی داشته باشید

پرداخت به صورت مهمان

اگر علاقه ای به عضویت و ایجاد پروفایل کاربری در سیستم جامع یاوران مهرآفرین ندارید می توانید به صورت میهمان در این کمپین شرکت کنید

پرداخت

آینده علیرضا چه شد؟

علیرضا با کاردرمانی قادر به راه رفتن شده است

علیرضا با کاردرمانی قادر به راه رفتن شده است

پنجشنبه ۲۴,تیر,۱۴۰۰ | 160 نفر

درمان علیرضا که از بدو تولد به علت در رفتگی لگن دچار عدم تقارن پاها شده بود . . .