نمی‌گذاریم   خاموش   شوند /  

یک بیماری ناگهانی، حس و حرکت را از دست و پای محمد مهدی گرفت

یک بیماری ناگهانی، حس و حرکت را از دست و پای محمد مهدی گرفت

وضعیت کمپین

100000000
مــــبـــلــغ مـــورد نـیــاز ریال
101000000
مبلغ جمع آوری شده ریال
0
مبلغ باقی مانده ریال

name=10000000 - $amount_help=10100000 - $percent=1.01 -

101 %

112

یـاور تــا کنـــون در این کمـــپین شرکـــت کرده اند
همین الان کمک میکنم

یک بیماری ناگهانی، حس و حرکت را از دست و پای محمد مهدی گرفت

محمد مهدی متولد سال 92 ، امسال به کلاس دوم دبستان می‌رود. او دومین فرزندِ مادری است که پنج سال پیش، از همسری که مصرف‌کننده مواد مخدر بود و به علت دزدیدن چند رأس دام به زندان افتاده بود، طلاق گرفت. مادر محمد مهدی حضانت دو پسر کوچکش را در ازای بخشش 300 سکه مهریه‌اش و چند قلم جنس باقی‌مانده از جهیزیه‌اش، بر عهده گرفت و پس از مدتی خانه‌ به دوشی از جمله زندگی در انباری منزل یکی از بستگان و سپس اقامت در اتاقک منزل پیرزنی که نیاز به پرستاری داشت، سرانجام توانست با کمک خیرین و با مبلغ 15 میلیون تومان خانه‌ کوچکی در روستای ملا احمد بخرد.
زن برای گذران زندگی دو فرزند کوچکش را به دندان می‌کشید و با خود به مزارع کشاورزی می‌برد. آنجا با هرس کردن گیاهان درآمد ناچیزی کسب می‌کرد که به علت خون دماغ شدن محمد مهدی و حامد زیر آفتاب سوزان، از ترس مریض شدن بچه‌ها کارش را رها کرد. او سپس از طریق جوشکاری، دکه کوچکی روی یک گاری برای خودش دست و پا کرد و کنار در ورودی بیمارستان امام رامهرمز به فروش خوراکی مشغول شد. دو پسر کوچک، برای این که تنها نمانند هرروز همراه مادرشان سر کار می‌رفتند و از صبح تا شب، کنار خیابان بازی می‌کردند، مشق می‌نوشتند و روزگار می‌گذراندند.
زندگی این مادر و دو فرزندش، تازه داشت اندکی رنگ ثبات و آرامش به خود می‌گرفت که آن اتفاق رخ داد. یک روز، حدود دو ماه قبل، محمد مهدی که کودک عادی و سالمی بود، به طور ناگهانی دچار تشنج و استفراغ شد. مادر وحشتزده پسر کوچکش را که از شدت تشنج بیهوش شده بود به بیمارستان رساند ومحمد مهدی 5 روز در بیمارستان بستری بود.
 پزشک بیماری او را سندروم گیلن باره و عفونت خونی تشخیص داد. سندروم گیلن باره نوعی بیماری عصبی است که در اثر حمله سیستم ایمنی به اعصاب محیطی اتفاق می‌افتد و باعث ضعف در ماهیچه‌ها، بی‌حسی، گزگز و گاهی فلج اندام‌ها می‌شود. محمد مهدی دو روز بعد از ترخیص از بیمارستان، به یکباره قدرت حرکت دست‌ها و پاهایش را از دست داد و این بار مادر به ناچار او را به بیمارستان اطفال در شهر اهواز برد. بعد از چند روز بستری و درمان، آنها 14 میلیون تومان به بیمارستان مقروض شدند که به علت نداشتن پول ترخیص، مادر و دو پسر کوچکش دو شبانه روز در یکی از اتاق‌های بیمارستان حبس شدند و حق خروج نداشتند. بالاخره از طریق نامه نگاری با کمیته امداد امام استان، بخشی از این پول پرداخت شد و بخش دیگر نیز توسط خیرین جمع‌آوری و حساب بیمارستان تسویه شد.
اما محمد مهدی برای بازگشت حس به دست و پایش نیاز به 20 جلسه فیزیوتراپی داشت که به علت کمبود هزینه و نداشتن جایی برای ماندن، پزشک عجالتا 10 جلسه کاردرمانی را کافی دانست. مادر تنها از عهده پرداخت هزینه 3 جلسه فیزیوتراپی برمی‌آمد و هزینه 7 جلسه دیگر با فراخوان منشی مطب در اینستاگرام، توسط خیرین جمع‌آوری شد.
اکنون محمد مهدی همراه مادر و برادرش به روستا بازگشته و به سختی راه می‌رود. منزل این خانواده قدیمی است و احتیاج به تعمیر دارد. سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه در حیاط خانه قرار دارد و از وضعیت مناسبی هم برخوردار نیست. محمد مهدی برای این که بتواند به خوبی راه برود و دست‌هایش را حرکت کند، همچنان نیاز به فیزیوتراپی دارد که ادامه درمان باید در شهرستان رامهرمز انجام گیرد. هزینه چکاپ هفتگی توسط پزشک، تهیه داروها و فیزیوتراپی، همچنین تعمیرات ضروری منزل حدود 10 میلیون تومان برآورد شده است. از همراهان همیشگی خود تقاضامندیم ما را در تأمین این مبلغ یاری کنند.

پرداخت با سیستم یاوران

ین سیستم جامع به منظور بهینه سازی فعالیت یاوران محترم مهرآفرین طراحی شده است.شما با عضویت در این سیستم می توانید تمام کمک هایی که در بخش های مختلف به مهرآفرین کرده اید را مشاهده کنید و به تمامی اطلاعات پرداخت های خود دسترسی داشته باشید

پرداخت به صورت مهمان

اگر علاقه ای به عضویت و ایجاد پروفایل کاربری در سیستم جامع یاوران مهرآفرین ندارید می توانید به صورت میهمان در این کمپین شرکت کنید

پرداخت