محاکمه پدر به اتهام قتل نوزاد ٢ ماهه

محاکمه پدر به اتهام قتل نوزاد ٢ ماهه | 0 دیدگاه | چهارشنبه ۱۱,بهمن,۱۳۹۶ | 771 نفر
محاکمه پدر به اتهام قتل نوزاد ٢ ماهه
 مرد جوانی که به‌دلیل گریه‌های نوزاد دو ماهه‌اش، او را با واردکردن ضرباتی کشته بود، پای میز محاکمه رفت.
به گزارش خبرنگار ما، این قتل یک سال قبل به مأموران پلیس گزارش شد و تکنسین‌های اورژانس به پلیس گفتند نوزاد را درحالی‌که ضربه‌مغزی شده بود، دیده‌اند و این کودک بعد از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.
مادر این نوزاد در بازجویی گفت: برای خرید از خانه خارج شده بودم، وقتی برگشتم دیدم فرزندم تشنج کرده است و با اورژانس تماس گرفتم که مأموران گفتند وضعیت بچه خراب است و باید به بیمارستان منتقل شود. بعد هم پسرم فوت شد. این در حالی بود که پزشکی قانونی اعلام کرد علت مرگ کودک اصابت جسم سخت به سرش بوده و این کودک دچار خون‌ریزی مغزی شده است. وقتی پدر نوزاد بازجویی شد، قتل فرزندش را قبول کرد و گفت: مدتی بود که مشکل مالی داشتم و اختلافم با همسرم هم زیاد شده بود و وضعیت روحی خوبی نداشتم. با اینکه در یک نانوایی کار می‌کردم، ولی پولی که درمی‌آوردم خرج زندگی‌ام را نمی‌داد و هر روز آشفته‌تر از قبل می‌شدم تا اینکه روز حادثه صبح زود همسرم به من گفت برای خرید نان از خانه بیرون می‌رود. بچه خواب بود، به محض اینکه همسرم بیرون رفت بچه بیدار شد و من هم که خیلی عصبی بودم، نتوانستم او را آرام کنم و بیشتر گریه کرد. من هم به سروصورتش ضربه زدم تا عصبانیتم تمام شود.
متهم گفت: یک‌دفعه بچه تشنج کرد و من از کارم پشیمان شدم، وقتی همسرم آمد با اورژانس تماس گرفت. بعد هم که پسرم فوت شد.
با توجه به گفته‌های این مرد، او بازداشت شد. هرچند در ابتدا همسرش از او شکایت کرده بود، اما بعد اعلام رضایت کرد؛ بااین‌حال پرونده با صدور کیفرخواست برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهم روز گذشته پای میز محاکمه رفت. او اتهام قتل را قبول کرد و یک‌بار دیگر آنچه را در دادسرا گفته بود، تکرار کرد و گفت: من از کرده‌ام خیلی پشیمانم و در آن زمان هم اصلا قصد کشتن فرزندم را نداشتم و فقط می‌خواستم او را تنبیه کنم.
بنا بر این گزارش، با پایان گفته‌های متهم و وکیل مدافع او، هیئت قضات شعبه چهار دادگاه کیفری استان تهران برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.
منبع: شرق

دیدگاه ها

بیشتر بخوانید

نظر شما چیست؟